fbpx

Długie weekendy w 2024 roku

2/30
Długie weekendy 2024. Najlepiej w Osadzie Hygge.

W 2024 mamy aż 8 długich weekendów. Gdy weźmiemy jeden lub kilka dodatkowych dni urlopu możemy  uzyskać aż 30 dni wolnego! Trzy pierwsze, bo noworoczne właśnie mijają.

Lista długich weekendów w 2024:

Ile dni?DatyKtóre to święta?
330 marca - 1 kwietniaWielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
51 - 5 majaŚwięto Pracy i Konstytucji 3 Maja
430 maja - 2 czerwcaBoże Ciało
415 - 18 sierpniaŚwięto Wojska Polskiego, WNMP
31 - 3 listopadaWszystkich Świętych
39 - 11 listopadaŚwięto Niepodległości
525 - 29 grudniaBoże Narodzenie

Już dzisiaj zarezerwuj wypoczynek w Osadzie Hygge na jeden z proponowanych długich weekendów. 

Co o długich weekendach mówią badania naukowe?

Badania naukowe i analizy psychologiczne sugerują, że długie weekendy mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Oto kilka kluczowych wniosków z różnych badań na ten temat:

Poprawa Zdrowia i Zachowań Zdrowotnych:
Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Południowej Australii wykazało, że trzydniowy weekend jest korzystny dla naszego zdrowia. Dodatkowy dzień odpoczynku poprawia czas trwania snu, zwiększa aktywność fizyczną i wiąże się z ogólnie zdrowszymi zachowaniami. (źródło)

Długotrwałe Pozytywne Efekty:
Inne badanie wykazało, że czterodniowy długi weekend może mieć pozytywne skutki dla dobrostanu, regeneracji, zmniejszenia obciążenia i odczuwanego stresu nawet do 45 dni. Zmniejszenie napięcia było większe u osób, które spędzały wakacje poza domem, ale inne efekty były podobne dla osób, które pozostały w domu. (źródło)

Większe Zadowolenie i Obecność:
Trzy badania wykazały, że ludzie, którzy traktują weekend jak wakacje, byli szczęśliwsi, bardziej obecni i zadowoleni, gdy wracali do pracy w poniedziałek (źródło).

Redukcja Stresu:
Badanie przeprowadzone przez firmę Cornerstone na próbie 1000 Amerykanów wykazało, że 87% pracowników uważa, iż trzydniowe weekendy są lepszym źródłem redukcji stresu niż dłuższe wakacje. (źródło)

Te wyniki podkreślają, że zarówno krótkie, jak i długie wakacje mają swoje zalety. Kluczowe wydaje się być psychiczne oderwanie od pracy i codziennych obowiązków oraz jakość spędzanego czasu, a niekoniecznie jego długość. To wskazuje, że nawet krótki odpoczynek, jakim jest przedłużony weekend, może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. 

Serdecznie zatem zapraszamy do Osady Hygge na weekend pełen regeneracji. 

Osada Hygge

5 domków położonych na pięknej leśnej osadzie w otulinie lasów pojezierza gostynińskiego. 

Wloclawek